Anasayfam yap
  Sık kullanılanlara ekle
   
 
 
 

Sertab'ın twitter keşfi

Şarkıcı olmaya ilkokulda karar verdi. ABD ve İtalya'da müzik okudu. İstanbul Gelişim Orkestrası'nda 4 yıl solistlik yaptı. Yalın ve Ajda Pekkan'ın vokalisti oldu. Ve bir gün onu vokalistlikten gelen Sertab Erener keşfetti.

Sertab Erener'in 'twitter' keşfi olarak adını duyuran Zeynep Doruk, şansı ve yeteneğiyle kısa sürede kariyer basamaklarını tırmandı. Profesyonel müzik hayatına İstanbul Gelişim Orkestrası'nda başlayan Doruk, Ajda Pekkan ve Yalın'dan sonra Sertab Erener'in vokalisti olarak yoluna devam ediyor. Erener'in bir televizyon programında 'Bu Böyle' adlı şarkıyı söylediği videoyu izleyince kendisini bulduğunu söyleyen Zeynep Doruk, 'Şans çok önemli bir faktör. Siz bir enerji yolluyorsunuz evrene, çok fazla istiyorsunuz ve oluyor' diyor.


l Ne zamandır sahnedesiniz?
Kendimi bildim bileli şarkı söylüyorum. İlk konserimi iki yaşında vermişim. Doğum günümde insanların karşısına çıkmışım. O zamandan beri misafirlere, komşulara konser veriyormuşum. Teneffüslerde arkadaşlarıma şarkı söylüyordum. Annem hep 'Senin açma düğmen var ama kapama düğmeni bulamıyoruz' der. Bırakın beni 10-20-30 şarkı söylerim.


l  Nasıl bir eğitim aldınız?
14 yaşında ABD'ye müzik kursuna gittim. New Hampshire's Group Music'te 3 ay eğitim gördüm, her yaz bu kampa giderdim. İtalyan Lisesi mezunuyum. Roma'da La Sapienza Üniversitesi'nde 2 yıl müzik, edebiyat ve gösteri sanatları okudum. İstanbul'a dönünce Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü'ne yazıldım.

l Aileniz sizi destekledi mi?
İlkokuldayken 'Ne olmak istiyorsun?' diye sorduklarında cevabım belliydi 'Şarkıcı olmak istiyorum.' Lisede 'Artık akıllanmışsındır, doğru düzgün bir meslek bulursun kendine' dediler, 'Yok istemiyorum' dedim. Sonra İtalya'da müzik okudum, 'Galiba kararlı' dediler. Annem çok destekledi. Babamın çekinceleri vardı, istemiyordu. Sonra o da ne kadar istediğimi gördü ve 'Tamam' dedi.


l  Profesyonel müzik yaşantınız nasıl başladı?
2005'te İstanbul Gelişim Orkestrası'nda solist olarak girdim. Garo Mafyan, Atilla Özdemiroğlu, Uğur Başar gibi duayenlerle çalıştım. 4 senelik solistlik deneyiminin ardından Ajda Pekkan'la çalışmaya başladım, 1 yıl vokalistliğini yaptım. Ardından Yalın'la çalıştım. Şimdi de Sertab Erener'le birlikteyim.

Zeynep Doruk: Kendimi Sertab'la sahnede ve sahne dışında çok güvende hissediyorum. Onun kanatları altındayım. Karşınızda 20 yıllık deneyimi olan bir kadın solist var.

Mankenlik, oyunculuk kötü meslek değilmiş
l Anneniz camiaya yabancı değil...
Annem Neslihan Danışman 13 sene profesyonel mankenlik yaptı. Türkiye'nin en iyi profesyonel mankenlerindendi. Yurtdışında defilelere çıktığı için 'Milli Manken' sıfatı vardı. 'Liseli Kızlar', 'Tuzak', 'Demiryol' gibi filmlerde oynadı. '4. Murat' adlı dizide Cihan Ünal ile başrolü paylaştı. Bu camiadan gelip, sonunda düzgün bir evlilik, çocuk yapabilmiş. Dolayısıyla demek ki mankenlik ve oyunculuk çok kötü meslekler değilmiş. İnsanların kafasındaki algı benim için önemli değil. Türkiye'de hem şarkıcı, hem oyuncu, hem de kadın olmak çok zor.

Gökhan KİMSESİZCAN \ MAGAZİN

 
 
 
Zülfü Livaneli'den 40. yıl sürprizi!
Bedük'den yeni albüm müjdesi!
Zeki Müren'in hayatı film oldu
Diğer Haberler
 
 
Göksel'in yeni albümünü nasil buldunuz?
Çok iyi
Fena Degil
Kötü
Anket sonuçları | Anket arşivi
 
 
  YAYINONLINE.COM'da yer alan radyo ve TV istasyonları internet üzerindeki yayınlarını STREAMTR
tarafından sağlanan media broadcast altyapılarını kullanarak gerçekleştirmektedir.

Kullanım Hakları ve Gizlilik İlkeleri (Privacy Policy & Disclaimer)

Copyright ©1994-2013 EKSEN